RECTORATUL UNIVERSITĂȚII DIN BUCUREȘTI

Prof. univ. dr. Mircea Dumitru

Prof. univ. dr. Mircea Dumitru

Rector

Telefon: +40-21-307 73 02
E-mail: mircea.dumitru@unibuc.ro
CV (pdf)

Program audiențe:
Luni: 13.00-15.00
Joi: 13.00-15.00

Secretară: Alma Buruiană
Telefon: +40-21-307 73 02
alma.buruiana@gmail.com

Prof. univ. dr. Romiță Iucu Bumbu

Prof. univ. dr. Romiță Iucu Bumbu

Prorector Programe de Studii și Strategie Academică

Telefon: +40-21-307 73 07
E-mail: iucu@unibuc.ro
CV (pdf)

Program audiențe
Luni:  10.00-12.00
Miercuri: 12.00 – 14.00

Secretară: Diana Chilom
Telefon: +40-21-307 73 20
diana.chilom@unibuc.ro

Prof. univ. dr. Magdalena Iordache Platis

Prof. univ. dr. Magdalena Iordache Platis

Prorector Managementul Calităţii, Dezvoltare Instituţională și Relaţia cu Mediul de Afaceri

Telefon: +40-21-307 73 66
E-mail: magdalena.platis@unibuc.ro
CV (pdf)

Program audiențe
Luni:  14.00-16.00
Miercuri: 14.00-16.00

Secretară: Clemansa Ciuciu
Telefon: +40-21-307 73 66
clemansa.ciuciu@unibuc.ro

Prof. univ. dr. Laurențiu Leuștean

Prof. univ. dr. Laurențiu Leuștean

Prorector Cercetare, Competitivitate Ştiinţifică și Resurse IT

Telefon: +40-21-305 82 12
E-mail: laurentiu.leustean@unibuc.ro
CV (pdf)

Program audiențe:
Luni:  14.00 – 16.00

Secretară: Ilinca Busurca
Telefon: +40-21-307 73 01
ilinca_tapuru@yahoo.com

Prof. univ. dr. Laurenţiu Vlad

Prof. univ. dr. Laurenţiu Vlad

Prorector Resurse Umane, Administraţie

Telefon: +40-21-307 73 05
E-mail: laurentiu.vlad@unibuc.ro
CV (pdf)

Program audiențe:
Luni: 14:00 – 16:00
Marti:  10.00 – 12.00

Secretară: Ilinca Busurca
Telefon: +40-21-307 73 01
ilinca_tapuru@yahoo.com

Conf. univ. dr. Constantin Mihailciuc

Conf. univ. dr. Constantin Mihailciuc

Prorector Strategie Financiară și Economică

Telefon: +40-21-307 73 04
Mail: constantin.mihailciuc@unibuc.ro
CV (pdf)

Program audiențe:
Miercuri: 08:00 – 10.00

Secretară: Ilinca Busurca
Telefon: +40-21-307 73 01
ilinca_tapuru@yahoo.com

Prof. univ. dr. Liviu Papadima

Prof. univ. dr. Liviu Papadima

Prorector Comunicare Institutională

Telefon: +040-21-307 73 63
Mail: liviu.papadima@unibuc.ro
CV (pdf)

Program audiențe:
Marți: 11.00-13.00
Miercuri: 11.00-13.00

Secretară: Adriana Radu
Telefon: +040-21-307 73 63
radu.adrianaelena@gmail.com

Conf. univ. dr. Sorin Costreie

Conf. univ. dr. Sorin Costreie

Prorector Relații Internaționale și Relația cu Studenții

Telefon: +040-21-307 73 63
Mail: sorin.costreie@unibuc.ro
CV (pdf)

Program audiențe:
Marți: 11.00-13.00
Miercuri: 11.00-13.00

Secretară: Felicia Telehoi
Telefon: +040-21-307 73 63
felicia.telehoi@cancelarie.unibuc.ro

Prof. univ. dr. Bogdan Costin Murgescu

Prof. univ. dr. Bogdan Costin Murgescu

Director al Consiliului Studiilor Universitare de Doctorat al UB

Telefon: 021 305 82 09
Mail: bogdan.murgescu@istorie.unibuc.ro
CV (pdf)

Secretară: Sorina Pantazi
Telefon: 021 305 82 08
director@csud.unibuc.ro

Rectoratul Universităţii din Bucureşti 
Bdul M. Kogălniceanu nr. 36-46 sector 5, 050107, Bucureşti, România
Tel.: +40-21- 307 73 02
Fax: +40-21- 313 17 60

Mail: office@g.unibuc.ro

Pin It on Pinterest

Share This